از داوران محترم تقاضا می‌شود، انجام داوری برای فصلنامه نظریه‌های اجتماعی متفکران مسلمان را در پروفایل Publons خود ثبت نمایند.

 

راهنمای ثبت نام در Publons

بخش اول: ثبت نام و عضویت در پابلونز

برای ثبت نام در پایگاه Publons به آدرس https://publons.com/ مراجعه نمایید.

مطابق تصویر شماره1 ، گزینه Register را انتخاب نمایید.

 

 

 سپس در صفحه ثبت نام، مطابق تصویر شماره 2، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. در این قسمت میتوانید با اطلاعات قبلی خود نظیر    ORCID و یا  Google Account نیز در این پایگاه رجیستر نمایید. بعد از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات در صفحه شخصی عضو     Publons  می شوید و نتیجه به ایمیل شما اطلاع رسانی می گردد.

 

 

 

بخش دوم : ثبت داوری در پابلونز

شما میتوانید پس از داوری هر مقاله، داوری خود را در Publons  وارد نمایید. برای اضافه کردن داوری  خود در Publons برخی از نشریات هنگام انجام داوری سوال می شود که آیا تمایل دارید که داوری شما به صورت خودکار به Publons اضافه گردد. لذا به صورت زیر با کلیک روی گزینه yes داوری انجام شده به صورت خودکار به سامانه Publons منتقل و اضافه می گردد.

 اما در حال حاضر بسیاری از نشریات، فاقد این گزینه هستند. لذا پژوهشگران و داوران جهت ثبت داوری­های خود در این پایگاه، می­توانند ایمیل تایید انجام داوری را که از سوی نشریه برای آنان ارسال می­شود به آدرس reviews@publons.com  فوروارد نمایند. بعد از وصول پاسخ  Publons این داوری به تعداد داوری­ های تایید شده شما در سامانه  Publons اضافه می­گردد. بدین ترتیب تعداد  Verified reviews و نام نشریات به صورت زیر نمایش داده می شود.

 

 

یکی دیگر از کارهایی که توسط Publons انجام می شود،  Endorse کردن نشریات مختلف دلخواه شما در Publons است. این کار هم به اعتبار پژوهشگر (داور) و هم به افزایش اعتبار نشریات کمک میکند. برای این منظور کافی است که پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه Publons ، عنوان نشریه را جستجو نمود و آنرا تایید نمایید.

 بدین منظور با کلیک روی دکمه ENDORSE THIS JOURNAL ، نام و پروفایل شما در صفحه Publons نشریه مذکور ظاهر می شود.

 

 

فصلنامه نظریه‌های اجتماعی متفکران مسلمان از تمامی داوران محترم دعوت می ­نماید تا در پایگاه پابلونز ثبت نام نموده و لینک صفحه پابلونز خود را برای ثبت در لیست داوران به ایمیل مدیر داخلی مجله ارسال نمایند. همچنین با ارسال تمامی داوری­های خود در این نشریه، به غنی شدن پروفایل پابلونز نشریه و همچنین افزایش اعتبار علمی مجله کمک نمایند.

در پایان، تقاضا می­شود که داوران گرامی با استفاده از این راهنما و به روش گفته شده، فصلنامه نظریه‌های اجتماعی متفکران مسلمان را Endorse نمایند.